Alpha 100 Ω 0.05 % FLCX100R00A
RS Stock No.: 335-129Brand: AlphaManufacturers Part No.: FLCX100R00A
brand-logo
View all in Through Hole Resistors
Technical Document
Specifications
Brand
Alpha
Resistance
100Ω
Resistor Type
Precision
Tolerance ±
0.05%
Lead Pitch Radial
5.08mm
Temperature Coefficient
�5 ppm/�C
Country of Origin
Japan
Product details
Precision Resistor (plastic coating), FLA/FLC Series
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
BD 7.722
BD 7.722 Each (Exc. Vat)
BD 8.494
BD 8.494 Each (inc. VAT)
Alpha 100 Ω 0.05 % FLCX100R00A
BD 7.722 Each (Exc. Vat)
BD 8.494 Each (inc. VAT)
Alpha 100 Ω 0.05 % FLCX100R00A
QuantityUnit price
1 - 24BD 7.722
25 - 49BD 6.942
50+BD 5.711
Specifications
Brand
Alpha
Resistance
100Ω
Resistor Type
Precision
Tolerance ±
0.05%
Lead Pitch Radial
5.08mm
Temperature Coefficient
�5 ppm/�C