Bosch GWS61002 100mm, UK Plug
RS Stock No.: 347-6999Brand: BoschManufacturers Part No.: GWS61002
brand-logo
View all in Grinders
Technical Document
Specifications
Brand
Bosch
Disc Size
100mm
Speed
11000rpm
Voltage Rating
230V
Wattage
670W
Weight
1.4kg
Plug Type
Type G - British 3-pin
Model Number
GWS61002
Product details
Bosch Grinders, Saws & Routers
You may be interested in
Makita GA5021 125 mm GA5021 Brushed 1050 W
BD 144.009Each (Exc. Vat)
View all in Grinders
Stock information temporarily unavailable.
P.O.A.
Bosch GWS61002 100mm, UK Plug
P.O.A.
Bosch GWS61002 100mm, UK Plug
You may be interested in
BD 144.009Each (Exc. Vat)
Technical Document
Specifications
Brand
Bosch
Disc Size
100mm
Speed
11000rpm
Voltage Rating
230V
Wattage
670W
Weight
1.4kg
Plug Type
Type G - British 3-pin
Model Number
GWS61002
Product details
Bosch Grinders, Saws & Routers