Ezurio EFG2400A3S-10MHF1 PCB WiFi Antenna with MHF1 Connector, WiFi
RS Stock No.: 261-4958Brand: EzurioManufacturers Part No.: EFG2400A3S-10MHF1
brand-logo
View all in WiFi Antennas
Technical Document
Specifications
Brand
Ezurio
Product Type
WiFi Antenna
RF Protocols
WiFi
Antenna Physical Form
PCB
Connector Type
MHF1
Minimum Frequency
2400MHz
Antenna Mount Type
Adhesive
Gain
3.1dBi
Cable Length
100mm
Directivity
Omni-Directional
Connector Gender
Male
Maximum Frequency
2480MHz
Standards/Approvals
No
Series
i-FlexPIFA
Country of Origin
China
View all in WiFi Antennas
Stock information temporarily unavailable.
BD 2.352
BD 2.352 Each (Exc. Vat)
BD 2.587
BD 2.587 Each (inc. VAT)
Select packaging type
BD 2.352 Each (Exc. Vat)
BD 2.587 Each (inc. VAT)
Select packaging type
Technical Document
Specifications
Brand
Ezurio
Product Type
WiFi Antenna
RF Protocols
WiFi
Antenna Physical Form
PCB
Connector Type
MHF1
Minimum Frequency
2400MHz
Antenna Mount Type
Adhesive
Gain
3.1dBi
Cable Length
100mm
Directivity
Omni-Directional
Connector Gender
Male
Maximum Frequency
2480MHz