RS Stock No.: 162-2033Brand: Gardner Denver CooperManufacturers Part No.: WRAP 3F30
View all in Wire Wrapping Tools
Technical Document
Specifications
Type
Manual Wire Wrapping Tool
Model Number
WRAP3F30
Wire Gauge
30AWG
Country of Origin
France
Product details
Wrapping/unwrapping/stripping tool
This tool combines the functions needed for wrapped wiring design for wires with Ø 0.25mm (30AWG) on mini-wrapping connectors.
You may be interested in
Metcal Socket Wrap-ID 30 AWG 22 AWG
BD 40.424Each (Exc. Vat)
Stock information temporarily unavailable.
BD 86.665
BD 86.665 Each (Exc. Vat)
BD 95.332
BD 95.332 Each (inc. VAT)
Gardner Denver Cooper Manual Wire Wrapping Tool 30AWG
BD 95.332 Each (inc. VAT)
You may be interested in
Technical Document
Specifications
Type
Manual Wire Wrapping Tool
Model Number
WRAP3F30
Wire Gauge
30AWG
Country of Origin
France
Product details