Panasonic 22 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - ECA1JM220 Radial Lead
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Polarity
Polar
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
MA
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Product details
M Series
Smaller than SU series
Long life
Fully sleeved
Applications
Click here to find out more
You may be interested in
GPR min radial Al elect cap,2.2uF 63V
P.O.A.Each (In a Pack of 5) (Exc. Vat)
Radial Al electrolytic GS cap,63V 22uF
RS PRO 22 μF Capacitor 63 V dc, Through Hole Radial Lead
BD 0.064Each (In a Pack of 100) (Exc. Vat)
Stock information temporarily unavailable.
BD 0.665
BD 0.133 Each (In a Pack of 5) (Exc. Vat)
BD 0.731
BD 0.146 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
QuantityUnit pricePer Pack
5 - 35BD 0.133BD 0.665
40 - 95BD 0.104BD 0.520
100+BD 0.064BD 0.318
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Polarity
Polar
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
MA
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Product details
M Series
Smaller than SU series
Long life
Fully sleeved
Applications