Panasonic 22 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEAFC1E220 Radial Lead
Capacitance
22μF
Height
7mm
Length
7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
950mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Product details
FC Series 1uF - 100uF
AEC-Q200 qualified
Radial lead type
Low ESR
Compact size
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitor, electrolytic, radial, 105CFC, 25V, 22uF
P.O.A.Each (In a Pack of 10) (Exc. Vat)
Stock information temporarily unavailable.
BD 0.983
BD 0.197 Each (In a Pack of 5) (Exc. Vat)
BD 1.081
BD 0.217 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
QuantityUnit pricePer Pack
5 - 45BD 0.197BD 0.983
50 - 245BD 0.139BD 0.694
250 - 495BD 0.087BD 0.434
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
22μF
Height
7mm
Length
7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Tolerance
±20 %
950mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Product details
FC Series 1uF - 100uF
AEC-Q200 qualified
Radial lead type
Low ESR
Compact size
Applications