Panasonic 220 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 6.3 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK0J221P 1000
RS Stock No.: 708-3302Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK0J221P
Capacitance
220μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
3μA
Dissipation Factor
200%
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
BD 2.601
BD 0.104 Each (In a Pack of 25) (Exc. Vat)
BD 2.861
BD 0.114 Each (In a Pack of 25) (inc. VAT)
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Pack
25 - 75BD 0.104BD 2.601
100 - 225BD 0.098BD 2.456
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
220μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
3μA
Dissipation Factor
200%