Panasonic 330 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1E331AP F
RS Stock No.: 565-627Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1E331AP
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
F
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
3μA
Series
FK SMD
Product details
FK High Temperature Reflow Series
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
Compact size
BD 2.399
BD 0.480 Each (In a Pack of 5) (Exc. Vat)
BD 2.639
BD 0.528 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Pack
5 - 20BD 0.480BD 2.399
25 - 370BD 0.301BD 1.503
375 - 1245BD 0.197BD 0.983
Specifications
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
F
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA