Panasonic 22 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 63 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1J220XP 900
Capacitance
22μF
Packaging
Carrier Tape
Height
7.7mm
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
120mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
1.2Ω
Dissipation Factor
200%
Product details
FK Series
Product features:
Applications:
Approvals
AEC-Q200 qualified
BD 3.468
BD 0.139 Each (In a Pack of 25) (Exc. Vat)
BD 3.815
BD 0.153 Each (In a Pack of 25) (inc. VAT)
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Pack
25 - 100BD 0.139BD 3.468
125 - 600BD 0.104BD 2.601
Specifications
Capacitance
22μF
Packaging
Carrier Tape
Height
7.7mm
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
120mA
Leakage Current
3μA
1.2Ω
Dissipation Factor
200%