Panasonic 330 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1V331AP 500
RS Stock No.: 565-796Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1V331AP
Capacitance
330μF
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
80mΩ
Dissipation Factor
200%
Country of Origin
Malaysia
Product details
FK High Temperature Reflow Series
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
Compact size
Click here to find out more
You may be interested in
Aluminium Capacitor SMD 330UF 25Vdc
P.O.A.Each (On a Reel of 500) (Exc. Vat)
Panasonic - EEEFC1V331AP
BD 0.515Each (In a Pack of 10) (Exc. Vat)
Stock information temporarily unavailable.
BD 2.630
BD 0.526 Each (In a Pack of 5) (Exc. Vat)
BD 2.893
BD 0.579 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Pack
5 - 45BD 0.526BD 2.630
50 - 95BD 0.491BD 2.456
100 - 245BD 0.462BD 2.312
500+BD 0.387BD 1.936
Click here to find out more
You may be interested in
Panasonic - EEEFC1V331AP
Capacitance
330μF
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
Leakage Current
3μA
80mΩ
Dissipation Factor
200%
Country of Origin
Malaysia
Product details
Compact size
Applications