Panasonic 680 μF Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1V681AQ 200
RS Stock No.: 708-3917Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1V681AQ
Product Type
Capacitor
Capacitance
680μF
Height
13.5mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Equivalent Series Resistance ESR
60mΩ
Series
FK SMD
Tolerance ±
20%
Ripple Current
1.1A
Dissipation Factor
0.12%
Product details
FK High Temperature Reflow Series
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
Compact size
BD 3.873
BD 0.775 Each (In a Pack of 5) (Exc. Vat)
BD 4.260
BD 0.852 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Pack
5 - 20BD 0.775BD 3.873
25 - 370BD 0.538BD 2.688
375 - 1245BD 0.439BD 2.196
Product Type
Capacitor
Capacitance
680μF
Height
13.5mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
60mΩ
Series
FK SMD
Tolerance ±
20%
Ripple Current
1.1A
Dissipation Factor
0.12%