Panasonic 22 μF Capacitor 80 V dc, Surface Mount - EEEFN1K220L
RS Stock No.: 262-4955Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFN1K220L
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
130mA
Leakage Current
17.6μA
Equivalent Series Resistance ESR
1300mΩ
Series
FK
Dissipation Factor
0.08%
Country of Origin
Malaysia
BD 3.757
BD 0.376 Each (Supplied as a Tape) (Exc. Vat)
BD 4.133
BD 0.414 Each (Supplied as a Tape) (inc. VAT)
Select packaging type
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Tape
10 - 40BD 0.376BD 3.757
50 - 90BD 0.347BD 3.468
400+BD 0.249BD 2.485
Specifications
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
130mA
Leakage Current
17.6μA
1300mΩ
Series
FK
Dissipation Factor
0.08%