Panasonic 22 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFP1E220AR 1000
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Equivalent Series Resistance ESR
360mΩ
Series
FP SMD
Click here to find out more
You may be interested in
Panasonic 22 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder 1000
BD 0.076Each (On a Reel of 1000) (Exc. Vat)
Stock information temporarily unavailable.
BD 1.329
BD 0.266 Each (In a Pack of 5) (Exc. Vat)
BD 1.462
BD 0.293 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
360mΩ
Series
FP SMD
Applications