Panasonic 22 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFT1V220AR 2000
RS Stock No.: 729-6264Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFT1V220AR
Capacitance
22μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
160mA
Leakage Current
7.7μA
Equivalent Series Resistance ESR
850mΩ
Dissipation Factor
200%
BD 1.156
BD 0.116 Each (In a Pack of 10) (Exc. Vat)
BD 1.272
BD 0.128 Each (In a Pack of 10) (inc. VAT)
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Pack
10 - 90BD 0.116BD 1.156
100 - 490BD 0.081BD 0.809
Specifications
Capacitance
22μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
160mA
Leakage Current
7.7μA
850mΩ
Dissipation Factor
200%