Panasonic 220 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 4 V dc, Surface - EEFKX0G221RF
Capacitance
220μF
Construction
Polymer Aluminium Electrolytic
Mount Type
Surface
Height
1.9mm
Polarity
Positive
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
RoHS
Ripple Current
5.1A
Leakage Current
0.1μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
15mΩ
Series
KX
Dissipation Factor
0.1%
BD 2,811.970
BD 0.803 Each (On a Reel of 3500) (Exc. Vat)
BD 3,093.167
BD 0.883 Each (On a Reel of 3500) (inc. VAT)
QuantityUnit pricePer Reel
3500 - 3500BD 0.803BD 2,811.970
7000 - 7000BD 0.775BD 2,710.820
Specifications
Capacitance
220μF
Construction
Polymer Aluminium Electrolytic
Mount Type
Surface
Height
1.9mm
Polarity
Positive
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
RoHS
Ripple Current
5.1A
Leakage Current
0.1μA
Tolerance
±20 %
15mΩ
Series
KX
Dissipation Factor
0.1%