Panasonic 220 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 4 V dc, Surface - EEFTX0G221RF
Capacitance
220μF
Height
1.9mm
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
135°C
Ripple Current
5.1A
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
15mΩ
Dissipation Factor
0.1%
BD 6.502
BD 1.300 Each (Supplied as a Tape) (Exc. Vat)
BD 7.152
BD 1.430 Each (Supplied as a Tape) (inc. VAT)
Select packaging type
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Tape
5 - 45BD 1.300BD 6.502
50 - 95BD 1.225BD 6.127
100 - 495BD 1.168BD 5.838
Specifications
Capacitance
220μF
Height
1.9mm
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
135°C
Ripple Current
5.1A
Tolerance
±20 %
15mΩ
Dissipation Factor
0.1%