Panasonic 470 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1E471LB Radial Lead
Capacitance
470μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
9000 h
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
BD 144.500
BD 0.144 Each (Supplied as a Tape) (Exc. Vat)
BD 158.950
BD 0.158 Each (Supplied as a Tape) (inc. VAT)
Specifications
Capacitance
470μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
9000 h
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%