Panasonic 2200 μF Capacitor 25 V dc, Through Hole - EEUFS1E222 Radial Lead
Capacitance
2200μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.14%
BD 80.920
BD 0.405 Each (In a Box of 200) (Exc. Vat)
BD 89.012
BD 0.445 Each (In a Box of 200) (inc. VAT)
QuantityUnit pricePer Box
200 - 800BD 0.405BD 80.920
1000+BD 0.370BD 73.984
Specifications
Capacitance
2200μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.14%