Panasonic 680 μF Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - EEUFS1H681 Radial Lead
Capacitance
680μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.1%
BD 77.452
BD 0.387 Each (In a Box of 200) (Exc. Vat)
BD 85.197
BD 0.426 Each (In a Box of 200) (inc. VAT)
Specifications
Capacitance
680μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.1%