Panasonic ERJUP3 22 kΩ, 0603 Surface Mount Resistor ±1 % 0.25 W - ERJUP3F2202V
RS Stock No.: 243-2146Brand: PanasonicManufacturers Part No.: ERJUP3F2202V
brand-logo
View all in Surface Mount Resistors
Technical Document
Specifications
Product Type
Surface Mount Resistor
Resistance
22kΩ
Package/Case
0603
Tolerance
±1 %
Power Rating
0.25W
Temperature Coefficient
±100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
ERJUP3
Country of Origin
Japan
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
BD 2.890
BD 0.029 Each (Supplied as a Tape) (Exc. Vat)
BD 3.179
BD 0.032 Each (Supplied as a Tape) (inc. VAT)
Select packaging type
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Tape
100 - 400BD 0.029BD 2.890
500 - 900BD 0.023BD 2.312
Product Type
Surface Mount Resistor
Resistance
22kΩ
Package/Case
0603
Tolerance
±1 %
Power Rating
0.25W
Temperature Coefficient
±100 ppm/°C