Phoenix Contact PLC-OSC- 12DC/300DC/1 Solid State Interface Relay 12V dc, 300 V dc DIN Rail Screw
RS Stock No.: 801-7889Brand: Phoenix ContactManufacturers Part No.: 2980665
brand-logo
View all in Solid State Interface Relays
Technical Document
Specifications
Mounting Type
DIN Rail
Terminal Type
Screw
Series
PLC-OSC- 12DC/300DC/1
Height
80mm
Manufacturer Part No.
Country of Origin
Germany
Product details
Phoenix Contact PLC-OSC Series
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
BD 28.640
BD 28.640 Each (Exc. Vat)
BD 31.504
BD 31.504 Each (inc. VAT)
BD 28.640 Each (Exc. Vat)
BD 31.504 Each (inc. VAT)
QuantityUnit price
1 - 4BD 28.640
5 - 9BD 27.779
10+BD 26.582
Specifications
Mounting Type
DIN Rail
Terminal Type
Screw
Series
PLC-OSC- 12DC/300DC/1
Height
80mm