Semikron Danfoss SKM200GB12F4 Half Bridge, 200 A 1200 V
Select packaging type
Production pack (Box)
1
P.O.A.
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
Production pack (Box)
1
Technical Document
Specifications
Brand
Semikron DanfossMaximum Continuous Collector Current Ic
200A
Maximum Collector Emitter Voltage Vceo
1200V
Number of Transistors
2
Configuration
Half Bridge
Maximum Gate Emitter Voltage VGEO
15.0 V