TDK-Lambda Switching Power Supply, CUS400M-24 24V dc, 10.42A, 400 W, Input 85V ac to 264V ac
RS Stock No.: 209-5782Brand: TDK-LambdaManufacturers Part No.: CUS400M-24
Maximum Output Voltage
24V dc
Number of Outputs
1
Power
400W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
10.42A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Width
128mm
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
10.42A
Minimum Input Voltage
85V ac
BD 83.579
BD 83.579 Each (Exc. Vat)
BD 91.937
BD 91.937 Each (inc. VAT)
BD 83.579 Each (Exc. Vat)
BD 91.937 Each (inc. VAT)
QuantityUnit price
1 - 4BD 83.579
5 - 9BD 81.082
10 - 24BD 78.568
25 - 49BD 76.059
50+BD 73.556
Maximum Output Voltage
24V dc
Number of Outputs
1
Power
400W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
10.42A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Width
128mm
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
10.42A
Minimum Input Voltage
85V ac