TDK-Lambda Switching Power Supply, CUS400M-36/AX5 2 Output 36V dc, 6.94A, 400 W, Input 85V ac to 264V ac
RS Stock No.: 209-5787Brand: TDK-LambdaManufacturers Part No.: CUS400M-36/AX5
Maximum Output Voltage
36V dc
Number of Outputs
2
Power
400W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
6.94A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Width
128mm
Standards/Approvals
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
6.94A
Minimum Input Voltage
85V ac
BD 116.074
BD 116.074 Each (Exc. Vat)
BD 127.681
BD 127.681 Each (inc. VAT)
BD 116.074 Each (Exc. Vat)
BD 127.681 Each (inc. VAT)
QuantityUnit price
1 - 4BD 116.074
5 - 9BD 112.589
10 - 24BD 109.109
25 - 49BD 105.624
50+BD 102.144
Maximum Output Voltage
36V dc
Number of Outputs
2
Power
400W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
6.94A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Width
128mm
Standards/Approvals
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
6.94A
Minimum Input Voltage
85V ac