TDK-Lambda Switching Power Supply, CUS600M-19/EF 19V dc, 8.4A, 600 W, Input 8.4V ac to 8.4V ac
RS Stock No.: 209-5796Brand: TDK-LambdaManufacturers Part No.: CUS600M-19/EF
brand-logo
View all in Switching Power Supplies
Technical Document
Specifications
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
19V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Panel
Power
600W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
8.4A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Weight
440g
Standards/Approvals
Width
128mm
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
8.4V ac
Series
CUS600M
Output Current
8.4A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
8.4V ac
Country of Origin
China
Stock information temporarily unavailable.
BD 130.090
BD 130.090 Each (Exc. Vat)
BD 143.099
BD 143.099 Each (inc. VAT)
BD 130.090 Each (Exc. Vat)
BD 143.099 Each (inc. VAT)
QuantityUnit price
1 - 4BD 130.090
5 - 9BD 126.189
10 - 24BD 123.756
25 - 49BD 121.727
50+BD 119.577
Technical Document
Specifications
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
19V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Panel
Power
600W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
8.4A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Weight
440g
Standards/Approvals
Width
128mm
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
8.4V ac
Series
CUS600M
Output Current
8.4A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
8.4V ac