TE Connectivity THS505R0J 5 %
RS Stock No.: 754-7351Brand: TE ConnectivityManufacturers Part No.: THS505R0J
brand-logo
View all in Chassis Mount Resistors
Technical Document
Specifications
Packaging
Tray
Tolerance
5 %
Temperature Coefficient
�50 ppm/�C
Country of Origin
India
Product details
50W Aluminium housed wirewound power resistors - THS50 Series
Click here to find out more
You may be interested in
RS PRO, 5 Ω 50 W Wirewound Chassis Mount Resistor ±5 %
BD 2.644Each (In a Pack of 5) (Exc. Vat)
Stock information temporarily unavailable.
BD 3.029
BD 3.029 Each (Exc. Vat)
BD 3.332
BD 3.332 Each (inc. VAT)
TE Connectivity THS505R0J 5 %
Select packaging type
BD 3.029 Each (Exc. Vat)
BD 3.332 Each (inc. VAT)
TE Connectivity THS505R0J 5 %
Select packaging type
QuantityUnit price
1 - 24BD 3.029
25 - 74BD 2.647
75 - 99BD 2.532
250+BD 2.306
Click here to find out more
You may be interested in
Technical Document
Specifications
Packaging
Tray
Tolerance
5 %
Temperature Coefficient
�50 ppm/�C
Country of Origin
India
Product details