PTD08A010W
Maximum Operating Temperature
85°C
Minimum Operating Temperature
-40°C
Stock information temporarily unavailable.
BD 438.425
BD 12.178 Each (In a Tray of 36) (Exc. Vat)
BD 482.267
BD 13.396 Each (In a Tray of 36) (inc. VAT)
Brand
Texas InstrumentsProduct Type
Non-Isolated DC-DC Converter
Output Voltage
3.3V dc
Maximum Input Voltage
14V dc
Minimum Input Voltage
4.75V dc
Output Current
10A
Standards/Approvals
RoHS
Series
PTD08A010W
Maximum Operating Temperature
85°C
Minimum Operating Temperature
-40°C