XP Power Switching Power Supply, ECH450PS15-EF 15V dc, 30A, 450 W, Input 264V ac to 264V ac
brand-logo
View all in Switching Power Supplies
Technical Document
Specifications
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
15V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Screw
Power
450W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
30A
Maximum Operating Temperature
70°C
Weight
1.46lb
Standards/Approvals
RoHS
Efficiency
93%
Maximum Input Voltage
264V ac
Series
ECH450
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
264V ac
Country of Origin
China
Stock information temporarily unavailable.
BD 115.149
BD 115.149 Each (Exc. Vat)
BD 126.664
BD 126.664 Each (inc. VAT)
BD 115.149 Each (Exc. Vat)
BD 126.664 Each (inc. VAT)
QuantityUnit price
1 - 4BD 115.149
5 - 9BD 111.693
10 - 24BD 109.641
25 - 49BD 107.837
50+BD 105.930
Technical Document
Specifications
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
15V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Screw
Power
450W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
30A
Maximum Operating Temperature
70°C
Weight
1.46lb
Standards/Approvals
RoHS
Efficiency
93%
Maximum Input Voltage
264V ac
Series
ECH450
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
264V ac